388961-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Datortomografer ("CT scanner")
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datortomografer.
Referensnummer: UE/170032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar datortomografer för senare avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Landstinget garanterar avrop av 3 st, datortomografer under avtalstiden.