2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetsbänk klass 2
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en (1) styck Mikrobiologic Safty Cabinet (MSC) class II, Säkerhetsbänk klass II, inkl. dokumentation, handhavandeutbildning, installation och provning till fullt driftfärdig. Säkerhetsbänken kommer att placeras i renrums lokaler vid Fysiologkliniken, Universitetssjukhuset, Linköping, för beredning av radiofarmaka som används för Nuklearmedicinska undersökningar med 68Ga (Gallium) och eventuellt andra isotoper.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35113200 Utrustning för nukleärt och radiologiskt skydd, eller mot biologiska och kemiska agens
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132772:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter