Projekteringsledare till Stockholms stads trafikkontor - Norra Danviksbron & Kungsgata
Referensnummer: T2019-02107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stads trafikkontor erbjuder härmed intresserade leverantörer att inkomma med anbud för konsluttjänster avseende projekteringsledning. Tjänsten är avsedd till två projekt av större dignitet: Renovering av Norra Danviksbron och Konstruktionsförstärkning av Kungsgatan.