See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetsutbildningar
Beskrivning: PS-bolagen har behov av teoretiska, praktiska och digitala säkerhetsutbildningar inrikes inom flera områden exempelvis Fält/personsäkerhet, Hat och hot, PDV, och Stalking. Då ett stort antal medarbetare hos PS-bolagen reser utomlands i tjänsten eller är stationerade utomlands finns det även behov av utbildningar i resesäkerhet och akutsjukvård för utrikesresor.
Intern identifierare: 202503
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000