2. Förfarande
Förfarande
Titel: Archimedes groventreprenad ledningar etapp 1
Beskrivning: Entreprenadarbeten inom projekt Archimedes avseende huvudsakligen: • Ledningsomläggning inkl. schakt • Vägarbete • Anläggning av skelettjordar • Bergschakt • Fyllnadsarbete • Stödmur • Trafikanordningar
Intern identifierare: E2023-02668
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Archimedes groventreprenad ledningar etapp 1