389030-2023 - ÄndringSverige-Partille: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simhallskvarteret i Partille
Referensnummer: 23/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Partillebo ska genom entreprenaden uppföra ett kvarter benämnt Simhallskvarteret i Partille, med bland annat simhall, hotell, bostäder och lokal för daglig verksamhet samt garage/p-hus.
Objektet är beläget i centrala Partille, vid Partille Port. Kvarteret kommer att delas upp i olika fastigheter med bl.a 3D-bildning.