389048-2023 - ResultatSverige-Köping: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal service och reparation av bilar och lätta lastbilar samt plåtskador, lackering och inköp av reservdelar KAKS
Referensnummer: VMKF-U 2023.49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling ramavtal service och reparation av bilar och lätta lastbilar samt plåtskador, lackering och inköp av reservdelar Köping, Arboga, Kungsör och Surahammar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50117300 Renovering av fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen