389051-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K-470 Riskkonsult projekt Hagastaden
Referensnummer: E2018-00802
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Projekt Hagastaden har behov av en riskkonsult med ett övergripande ansvar för hantering av risk inom projektet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen