Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutsar.
Referensnummer: UH 2017/054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712100 Busstationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun inbjuder Er att lämna anbud på skolskjutsar inklusive särskoleskjutsar. Upphandlingen omfattar skolskjutsar för elever till den obligatoriska skolan inklusive särskolan samt övriga transporttjänster både för skolans verksamhet och andra kommunala förvaltningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63712100 Busstationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen