2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontors- och skolmaterial
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kontors- och skolmaterial till anställda i Malmö stad samt anslutna bolag. Målet med upphandlingen är att varje förvaltning och bolag inom Malmö stad ska kunna avropa kontors- och skolmaterial från en leverantör. Uppdragets omfattning i detalj framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet. Följande produktgrupper ingår i upphandlingen: • Almanackor och kalendrar • Batterier • Kontorsmaskiner och tillbehör • Emballage och tillbehör • Kopierings- och kontorspapper • Block, häften och etiketter • Kontorsinredning och förvaring • Kontors- och skolmaterial • Övrigt kontors- och skolmaterial
Intern identifierare: STK-2025-1032
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kontors- och skolmaterial