Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster.
Referensnummer: Ks 871/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av rekryteringstjänster.
Inledning:
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på rekryteringstjänster för leverans till Örebro kommun. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Rekryteringstjänster
Del nr: X
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen