Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital arbetsplats (dator och mobil) plus viss support.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av digital arbetsplats som tjänst, inklusive viss support (cirka 50 ärenden per månad). Upphandlingen avser en period på 3 plus 3 år, och avser 80 användare, dvs. alla anställda vid myndigheten Statskontoret.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 32250000 Mobiltelefoner, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen