Tillväxtverket har en förvaltningsorganisation med en central FM-ansvarig. Myndigheten står inför ett antal projekt inom Facility Management-området (tex flytt av kontor, behov av förändring och översyn av befintliga kontor, servicetjänster mm) som behöver bemannas med stöd av en erfaren FM-konsult inom området.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet