38913-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägbeläggningsarbeten – Utförande av halvvarm Beläggning väg 691 Avafors - Forshed 2-åring BD-län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförande av halvvarm Beläggning väg 691 Avafors - Forshed 2-åring BD-län
Beskrivning: Utförande av halvvarm Beläggning väg 691 Avafors - Forshed 2-åring BD-län I detta kontrakt kan Upprepat förfarande av tidigare byggentreprenad erbjudas – beställaren kan komma att använda förhandlat förfarande utan föregående annonsering enlig 6 kap 18§ LOU.
Intern identifierare: KOM-417146
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Utförande av halvvarm Beläggning väg 691 Avafors - Forshed 2-åring BD-län