2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trafikplanering, Sollentuna kommun
Beskrivning: Samhällsbyggnadsavdelningen i Sollentuna kommun efterfrågar trafikplaneringstjänster, trafikutredningar och trafikanalyser.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001