Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbyte av hissar A och D till fastighet Brinken.
Referensnummer: UH-2017-28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42416100 Hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av utbyte av befintliga hissar, montering av nya hissar, nytt apparatskåp, växellåda och motorer, nya vajrar osv. Se vidare i teknisk spec.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42416100 Hissar, 45313100 Hissinstallationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen