389169-2018 - ResultatSverige-Växjö: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av konferensanläggningar inom Växjö kommun samt större anläggningar inom 15 mils radie från Växjö.
Referensnummer: 18RGK66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konferensanläggningar till Region Kronoberg.
Upphandlingen avser området Växjö kommun och större anläggningar upp till 15 mil från Växjö
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55110000 Hotellinkvartering, 79951000 Organisering av seminarier, 79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen