38918-2021 - ÄndringSverige-Södertälje: Däck till lätta och tunga fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1207 Däck och däcktjänster
Referensnummer: TI 2020-1207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inköp av nya däck till personbilar, lätta lastbilar, tunga lastbilar, traktorer, entreprenadmaskiner, lätta och tunga släpvagnar samt truckar. Regummerade däck kan förekomma på tunga lastbilar. Upphandlingen omfattar även tillhörande produkter och tjänster inom branschen samt förvaring av däck.