389183-2026 - Resultat
Sverige – Installation av styr- och reglersystem – Servicearbeten och mindre entreprenader - Styr & Regler
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelServicearbeten och mindre entreprenader - Styr & Regler
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande styr- och reglerarbeten. Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
Intern identifierareN050U25-220
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51900000 Installation av styr- och reglersystem
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande styr- och reglerarbeten och omfattar både fastighetsautomation och industriautomation. Exempel på områden inom industriautomation är vattenrening simhall och kylteknik ishall. Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
Intern identifierareServicearbeten och mindre entreprenader - Styr & Regler