389235-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – VS-arbeten, ombyggnad och planerat underhåll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVS-arbeten, ombyggnad och planerat underhåll
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för VS-arbeten och omfattar ombyggnation, större reparationer samt planerat underhåll i såväl allmänna utrymmen som i lokaler och lägenheter.
Intern identifierareFB 2026/567
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVS-arbeten, ombyggnad och planerat underhåll