Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av nya och begagnade container
Referensnummer: 23/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44613000 Stora containrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nya och begagnade containers för uttag vid behov under avtalstiden. Upphandlingen omfattar alla typer av containers med eller utan rullflak; 40 fot standard, 20 fot openside, 20 fot standard och 10 fot standard
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen