389259-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Dryckesautomater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffe- och vattenautomater 2021 med tillhörande varor och tjänster
Referensnummer: 23.3-2361-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42968100 Dryckesautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen Kaffe- och vattenautomater med tillhörande varor och tjänster. Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden:
Anbudsområde 1, Kaffeautomater med tillhörande varor och tjänster
Anbudsområde 2, Vattenautomater med tillhörande varor och tjänster
Anbudsområde 3, Kaffe- och vattenautomater med tillhörande varor och tjänster.
Anbudsområde 1 och 2 avropas enligt rangordning och anbudsområde 3 avropas enligt förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kaffeautomater med tillhörande varor och tjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15800000 Diverse livsmedel, 42968000 Automater, 42968100 Dryckesautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumentet
Vattenautomater med tillhörande varor och tjänster
Del nr: 2
Kaffe- och vattenautomater med tillhörande varor och tjänster
Del nr: 3
Se upphandlingsdokumentet.