Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/11/2022Slut: 31/10/2024
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Avtalet kan förlängas i upp till 24 månader
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Storstädning/Höghöjdsstädning
Del nr: Anbudsområde 3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Övriga städtjänster: Storstädning/Höghöjdsstädning