389437-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – TV-utrustning och audiovisuell utrustning – Ny jumbotron och LED-parimeter sarg, Helsingborg Arena
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNy jumbotron och LED-parimeter sarg, Helsingborg Arena
BeskrivningHelsingborg Arena ska byta sin jumbotron som hänger i taket och deras reklam-skärmar framför läktaren.
Intern identifierareDnr 80/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningHelsingborg Arena ska byta sin jumbotron som hänger i taket och deras reklam-skärmar framför läktaren. Option på att återanvända ram och balk till jumbotron ska lämnas och även för tillkommande LED-Perimeter sarg på ena kortsidan.
Intern identifierareNy jumbotron och LED-parimeter sarg, Helsingborg Arena