Ramavtal för konsultstöd projektledning för avrop vid behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71541000 Byggteknisk projektledning, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalets takvolym beräknas till 25 miljoner kr sett till hela avtalstiden inklusive förlängningsoptioner. Takvolymen innebär inget löfte om framtida avropande volymer. Takvolymen är den gräns, som om den överstigs innebär att ramavtalet upphör.