389516-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Granskningstjänster.
Referensnummer: 23.3-3523-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Granskningstjänster:
Syftet med denna upphandling är att för Kammarkollegiets egen räkning ingå ramavtal med leverantörer som kan genomföra granskning av de ramavtal vilken Statens inköpscentral upphandlar och förvaltar.
Upphandlingen är indelad i 3 olika anbudsområden:
Anbudsområde A Ekonomi,
Anbudsområde B Hållbarhet,
Anbudsområde C Informationssäkerhet.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden.
Kammarkollegiet kommer att anta för:
Anbudsområde A Ekonomi: Tre (3) ramavtalsleverantörer,
Anbudsområde B Hållbarhet: Två (2) ramavtalsleverantörer,
Anbudsområde C Informationssäkerhet: Två (2) ramavtalsleverantörer.
I denna upphandling kommer samtliga villkor att vara fastställda i ramavtalet. Uppdrag ges genom en fast rangordning.
Denna upphandling genomförs genom ett öppet upphandlingsförfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling.
Anbudet ska vara skrivet på svenska.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Granskningstjänster
Del nr: A Ekonomi
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Granskning om ramavtalsleverantörerna uppfyller de ekonomiska krav, kriterier och villkor som ställts i Statens inköpscentrals ramavtal. Se punkt 4.1.1.1 i upphandlingsdokumentationen.
Del nr: B Hållbarhet
Granskning om ramavtalsleverantörerna uppfyller de krav, kriterier och villkor som ställts på hållbarhet i Statens inköpscentrals ramavtal. Se punkt 4.1.2.1 i upphandlingsdokumentationen.
Del nr: C Informationssäkerhet
Granskning om ramavtalsleverantörerna uppfyller de krav, kriterier och villkor på informationssäkerhet som ställts i Statens inköpscentrals ramavtal. Se punkt 4.1.3.1 i upphandlingsdokumentationen.