389529-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Gislaved: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjuk och friskanmälan
Referensnummer: 20-153-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen upphandlar en leverantör som kan administrera kommunens personals sjuk-och friskanmälan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 79990000 Diverse företagstjänster, 85147000 Företagshälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen