389544-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Audiovisuell utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV- och konferensutrustning
Referensnummer: STK-2020-228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321200 Audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet ska tillgodose stadens behov av produkter för bild-, ljud och foto samt produkter inom videokonferens.
Avtalet ska även tillgodose stadens behov av leverans och installation i nya samt befintliga mötes- och konferensrum, utbildnings- och hörsalar, samt liknande situationer där kunden har behov av att använda produkter som omfattas av avtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32232000 Videokonferensutrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning, 38650000 Fotoutrustning, 38652100 Projektorer, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning, 51313000 Installation av ljudutrustning, 51314000 Installation av videoutrustning, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen