Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem
Referensnummer: KS 2020/5169 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet/er
Karlskrona kommun org nr 212000-0829.
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser ett ärendehanteringssystem med processer för fakturering och inventariehantering. Systemet ska kunna nyttjas av flera enheter inom Karlskrona kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen