2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transportplaneringssystem
Beskrivning: Renova AB bjuder in leverantörer att ansöka om deltagande i upphandling av ett transportplaneringssystem för avfallshantering. Upphandlingen omfattar ett SaaS‑baserat systemstöd för planering, genomförande och uppföljning av transporter samt tillhörande införande, integrationer, support och förvaltning.
Intern identifierare: RAB-2026-00173
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48210000 Programvara för nätverk, 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48333000 Programvara för kontakthantering, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: upphandling av ett transportplaneringssystem för avfallshantering. Upphandlingen omfattar ett SaaS‑baserat systemstöd för planering, genomförande och uppföljning av transporter samt tillhörande införande, integrationer, support och förvaltning. ling
Intern identifierare: Transportplaneringssystem