Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av varor i konsumentförpackning (Livsmedel)
Referensnummer: UH-20-24053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp från webbutik av framförallt varor i konsumentförpackning samt transport/leverans inom hela Håbo kommun.
Upphandlingen omfattar också köp som görs av brukare (den enskilde) som har biståndsbeslut enligt socialtjänstlagen där handling ingår och där brukaren själv väljer att göra sina inköp via webbutik tillsammans med hemtjänstpersonal.
Avtalstiden är 2 år med möjlighet till förlängning med 1 + 1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15894300 Färdiga maträtter, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15897300 Matpaket, 44618420 Livsmedelskonserver
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp från webbutik av framförallt matvaror i konsumentförpackning samt transport/leverans inom hela Håbo kommun.