Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler och inredning för hemlika miljöer
Referensnummer: ASN-2020-4824
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av hemlika möbler samt inredning syftar till att bidra till en samlad hantering av förvaltningens inköp av möbler till de verksamheter som bedriver boende. Avtalet ska ge möjlighet för örfvaltningens verksamheter att skapa funktionella och hemlika miljöer. Ramavtalet ska säkra tillgången på hemlika möbler till ett rimligt pris med korta ledtider och flexibilitet i leveranser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39112000 Stolar, 39113200 Soffor, 39121200 Bord, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39200000 Inredning, 39500000 Textilvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen av hemlika möbler samt inredning syftar till att bidra till en samlad hantering av förvaltningens inköp av möbler till de verksamheter som bedriver boende. Avtalet ska ge möjlighet för förvaltningens verksamheter att skapa funktionella och hemlika miljöer. Ramavtalet ska säkra tillgången på hemlika möbler till ett rimligt pris med korta ledtider och flexibilitet i leveranser.