389655-2023 - ResultatSverige-Lund: Golv- och plattläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TE Ramavtal Golvarbeten 2023
Referensnummer: 23/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45431000 Golv- och plattläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande Golv- & plattsättningsarbeten (kakel/klinker) inom beställarens fastighetsbestånd inom Lunds kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432100 Golvläggning och beläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen