See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bulkleverans av drivmedel
Beskrivning: Välkomna att lämna anbud i upphandlingen av bulkleverans av drivmedel. Upphandlingen omfattar ett ramavtal för bulkleverans av drivmedel. Köparen ska även ges möjlighet att vid behov köpa övriga produkter som Optispray och Adblue. Leverantören ska kunna utföra bulkleverans av drivmedel med en leveranstid om max 24 timmar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127819:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09134200 Dieselbränsle