Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Automated Compound and Sample storage solution
Referensnummer: EUI 23 015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42965100 Driftssystem för lager
II.1.4.
Kort beskrivning
The University of Gothenburg intend to purchase a solution for automated storage and retrieval of compounds and samples generated in the daily operations of OligoNova Hub, the national Swedish academic research infrastructure for development of oligonucleotide therapeutics.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44440000 Lager
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen