38972-2024 - Resultat
Sverige – Synhjälpmedel – Synhjälpmedel IKT-produkter inkl tillbehör
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSynhjälpmedel IKT-produkter inkl tillbehör
BeskrivningUpphandlingen avser IKT-produkter (punktdisplay/punktskrivare/OCR och programvaror ) som förskrivs till patienter inom synverksamheten. Upphandlingen är återkommande.
Föregående meddelande012574-2023
Intern identifierareRS 2023-00102
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38624000 Synhjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMall VGR Anbudsinbjudan och avtal