See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster 2024 (Östra Göinge)
Beskrivning: Upphandlingen avser Byggtjänster för Östra Göinge Kommun, Göingehem samt Östra Göinge Renhållnings AB (ÖGRAB), totalt 10 st anbudsområden för successiva avrop under avtalstiden.
Intern identifierare: 2024-04163, 2024-302, 2024-009
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 44113810 Ytbehandling, 44230000 Byggnadssnickerier, 45210000 Byggnadsanläggning, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45440000 Målning och glassättning, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: B Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 10 000 000
Beskrivning: B Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 10 000 000
Intern identifierare: B Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 10 000 000
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: C Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten (ingen övre beloppsgräns)
Beskrivning: C Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten (ingen övre beloppsgräns)
Intern identifierare: C Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten (ingen övre beloppsgräns)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: E Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 5 000 000
Beskrivning: E Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 5 000 000
Intern identifierare: E Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 5 000 000
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: F Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten (ingen övre beloppsgräns)
Beskrivning: F Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten (ingen övre beloppsgräns)
Intern identifierare: F Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten (ingen övre beloppsgräns)
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: H Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 150 000 kr
Beskrivning: H Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 150 000 kr
Intern identifierare: H Ny-, om- och tillbyggnadsarbeten avseende byggnadsarbeten under 150 000 kr
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: I Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten Göingehem
Beskrivning: I Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten Göingehem
Intern identifierare: I Underhålls- och reparationsarbeten avseende byggnadsarbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: A 1 Elarbeten Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 1 Elarbeten Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 1 Elarbeten Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: A 2 Golvarbeten Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 2 Golvarbeten Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 2 Golvarbeten Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: A 3 Måleriarbeten Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 3 Måleriarbeten Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 3 Måleriarbeten Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: A 4 Ventilationsarbeten Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 4 Ventilationsarbeten Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 4 Ventilationsarbeten Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: A 5 Kyltekniska arbeten Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 5 Kyltekniska arbeten Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 5 Kyltekniska arbeten Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: A 6 VS-arbeten Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 6 VS-arbeten Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 6 VS-arbeten Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: A 7 Glasmästeriarbeten Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 7 Glasmästeriarbeten Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 7 Glasmästeriarbeten Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: A 8 Solskyddsarbeten Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 8 Solskyddsarbeten Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 8 Solskyddsarbeten Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: A 9 Installation, service och reparation av hissar Östra Göinge Kommun
Beskrivning: A 9 Installation, service och reparation av hissar Östra Göinge Kommun
Intern identifierare: A 9 Installation, service och reparation av hissar Östra Göinge Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: D 1 Elarbeten ÖGRAB
Beskrivning: D 1 Elarbeten ÖGRAB
Intern identifierare: D 1 Elarbeten ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: D 2 Golvarbeten ÖGRAB
Beskrivning: D 2 Golvarbeten ÖGRAB
Intern identifierare: D 2 Golvarbeten ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: D 3 Måleriarbeten ÖGRAB
Beskrivning: D 3 Måleriarbeten ÖGRAB
Intern identifierare: D 3 Måleriarbeten ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: D 4 Ventilationsarbeten ÖGRAB
Beskrivning: D 4 Ventilationsarbeten ÖGRAB
Intern identifierare: D 4 Ventilationsarbeten ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: D 5 Kyltekniska arbeten ÖGRAB
Beskrivning: D 5 Kyltekniska arbeten ÖGRAB
Intern identifierare: D 5 Kyltekniska arbeten ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: D 6 VS-arbeten ÖGRAB
Beskrivning: D 6 VS-arbeten ÖGRAB
Intern identifierare: D 6 VS-arbeten ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: D 7 Glasmästeriarbeten ÖGRAB
Beskrivning: D 7 Glasmästeriarbeten ÖGRAB
Intern identifierare: D 7 Glasmästeriarbeten ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: D 8 Solskyddsarbeten ÖGRAB
Beskrivning: D 8 Solskyddsarbeten ÖGRAB
Intern identifierare: D 8 Solskyddsarbeten ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: D 9 Installation, service och reparation av hissar ÖGRAB
Beskrivning: D 9 Installation, service och reparation av hissar ÖGRAB
Intern identifierare: D 9 Installation, service och reparation av hissar ÖGRAB
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: G 1 Elarbeten Göingehem
Beskrivning: G 1 Elarbeten Göingehem
Intern identifierare: G 1 Elarbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: G 2 Golvarbeten Göingehem
Beskrivning: G 2 Golvarbeten Göingehem
Intern identifierare: G 2 Golvarbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: G 3 Måleriarbeten Göingehem
Beskrivning: G 3 Måleriarbeten Göingehem
Intern identifierare: G 3 Måleriarbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: G 4 Ventilationsarbeten Göingehem
Beskrivning: G 4 Ventilationsarbeten Göingehem
Intern identifierare: G 4 Ventilationsarbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: G 5 Kyltekniska arbeten Göingehem
Beskrivning: G 5 Kyltekniska arbeten Göingehem
Intern identifierare: G 5 Kyltekniska arbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: G 6 VS-Arbeten Göingehem
Beskrivning: G 6 VS-Arbeten Göingehem
Intern identifierare: G 6 VS-Arbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: G 7 Glasmästeriarbeten Göingehem
Beskrivning: G 7 Glasmästeriarbeten Göingehem
Intern identifierare: G 7 Glasmästeriarbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: G 8 Solskyddsarbeten Göingehem
Beskrivning: G 8 Solskyddsarbeten Göingehem
Intern identifierare: G 8 Solskyddsarbeten Göingehem
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: G 9 Installation, service och reparation av hissar Göingehem
Beskrivning: G 9 Installation, service och reparation av hissar Göingehem
Intern identifierare: G 9 Installation, service och reparation av hissar Göingehem