389754-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programmering av mjukvara samt rådgivning – Uppgradering av affärssystemet IFS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUppgradering av affärssystemet IFS
BeskrivningStatens veterinärmedicinska anstalt är i begrepp att genomföra en uppgradering av affärssystemet IFS och är därför i behov av konsulttjänster avseende projektledning, planering och införande i samband med uppgraderingen. Upphandlingen omfattar även förvaltningstjänster och support efter införandet.
Intern identifierareSVA 2024/533
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetDet påskyndade förfarandet kommer inte att användas.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPrisfrågor
BeskrivningUpphandlingsdokument
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMallar Docs
BeskrivningKravställning