Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av avfallshantering
Referensnummer: FB 2021/1245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Avseende hämtning och omhändertagande av avfall i B:s fastighetsbestånd. Avhjälpande underhåll samt tvätt av kärl och djupbehållare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen