Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer, skärmar och tillbehör
Referensnummer: 20/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av datorer, skärmar och tillbehör samt support.
Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal med en (1) leverantör. Avtalstiden är fyra (4) år från avtalets tecknande. Beräknad avtalsstart är 14.8.2020.
Föregående års volym var cirka 1,5 MSEK. Helsingborgshem kan inte garantera några volymer under avtalstiden, det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30237200 Datortillbehör, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen