389836-2017 - ÄndringSverige-Sjöbo: Laboratorietjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorieanalystjänster.
Referensnummer: 17/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder vi er till upphandling avseende laboratorieanalystjänster till Sjöbo, Tomelilla, Simrishamns kommun och Ystad-Österlensregionens Miljöförbund var för sig i samverkan.
Inbjudan:
Sjöbo kommun, Simrishamn kommun, Tomelilla kommun och Ystad-Österlenregionens Miljöförbund inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Laboratorieanalystjänster, enligt detta upphandlingsdokument samt eventuella bifogade handlingar. Denna offentliga upphandling ska leda till ett kontrakt, som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker i enlighet med villkor i detta upphandlingsdokument.