389837-2017 - ÄndringSverige-Norrköping: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekt- och byggledning gata och väg.
Referensnummer: UH-2017-135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal omfattande utförande av projekt- och byggledning för gatu- och vägprojekt.