38984-2020 - ResultatSverige-BORÅS: Parkeringsmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsautomater
Referensnummer: 2018-IN00062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38730000 Parkeringsmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp och montering av solcellsdrivna parkeringsautomater till Borås Stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51214000 Installation av parkeringsmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen