389866-2017 - ResultatSverige-Vänersborg: Lås, nycklar och gångjärn
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter – Område Skaraborg Låssmedtjänster och produkter.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44520000 Lås, nycklar och gångjärn
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) Västfastigheter (VF) inbjuder Er att lämna anbud avseende upphandlingen av låssmed, tjänster och material, installation och service för det geografiska upptagningsområdet utgörs av Område Skaraborg och innehåller följande förvaltningsobjekt: Kärnsjukhuset, Skövde, Naturbruk Sparresäter, Naturbruk Sötåsen, Naturbruk Uddetorp, Sjukhuset i Mariestad, Sjukhuset i Falköping, Sjukhuset i Lidköping och Vara folkhögskola.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44522400 Låsdelar, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen