389895-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rehabilitering av personer med övre och/eller nedre extremitetsskador.
Referensnummer: 17/96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster, 85111400 Sjukhusrehabilitering, 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen