389897-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Vuxen- och annan undervisning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borlänge-Gymnasiel vuxenutbildning 2017.
Referensnummer: 2017-2241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattas av max 400 elever per år av gymnasie- och orienteringskurser inom Vuxenutbildningen för grundläggande och särskild behörighet samt max 400 elever per år utifrån Skolverkets programstruktur med yrkesförberedande ämnen/kurser för Barn- och fritidsprogrammet, Vård- och omsorgsprogrammet, Handels- och administrationsprogrammet, Hotell- och turismprogrammet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen