Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RAMAVTAL - Service och reparation av hissar och motordrivna portar
Referensnummer: Ä2022-5687
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för service- och reparationsarbeten på hissar och motordrivna portar inom Kopparstadens fastighetsbestånd under perioden 2022-09-01 – 2024-08-31 med option på 1 + 1 år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen