2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ordningsvakter till Falu- och Mora lasarett
Beskrivning: Denna upphandling avser ordningsvakter till Region Dalarna, Falu och Mora lasarett, som under semester, sjukdom, ledigheter ska kunna avropas successivt av Regionen. Upphandlingen inkluderar inre och yttre rondering, ordningshållande, avvisning/avlägsna, larmutryckning, helikopteruppdrag m.m. Behovet är störst under semesterperioden juni, juli och augusti.
Intern identifierare: SN 2025/169
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1753427-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1753480-1