Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diagnostisk ultraljudsutrustning
Referensnummer: UE/180162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland ska upphandla ramavtal för diagnostisk ultraljudsutrustning. Ultraljudsutrustningen ska ha två avtalade typkonfigurationer: radiologiska undersökningar och kärlundersökningar. I avtalet ska även finnas möjlighet att köpa olika prober och tillbehör för att utrusta ultraljuden. Landstinget uppskattar att cirka 9 - 10 utrustningar kommer att avropas under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen