2. Förfarande
Förfarande
Titel: VF - Sahlgrenska sjukhuset, Uppdragsavtal för Konsult inom ett eller flera teknikområden
Beskrivning: Västfastigheter Bygg och Förvaltning avser att upphandla uppdragsavtal avseende tekniska konsulttjänster inom fem teknikområden; Bygg, Konstruktion, Mark & Vatten, Installationer El/Tele/Styr och Installationer VVS. Dessa konsulttjänster ska omfatta tillhandahållande av kvalificerat stöd för framtagande av projekteringshandlingar inom projektet Teknisk mediaförsörjning.
Intern identifierare: SFSS 2026-00943
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71700000 Övervakning och kontroll, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000